مرکز بیزینس کوچینگ ایران | IBC

استخدام بیزینس کوچ (نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید!)

استخدام بیزینس کوچ

5 / 5. 1

بسیاری از کسب و کارها براساس شرایط خاصی که برای آن ها پیش آمده و یا برای پیشرفت کسب و کارشان اقدام به استخدام بیزینس کوچ می کنند. فارغ از اینکه چرا کسب و کارها به این نتیجه می رسند که بیزنس کوچ استخدام کنند، در مرحله بعد باید دید که چه عواملی برای استخدام یک مربی کسب و کار مناسب و متناسب با برند وجود دارد؟ چگونه باید یک بیزینس کوچ خوب را استخدام کرد؟ چه پارامترهایی برای سنجش و اندازه گیری توانمندی مربی کسب و کار وجود دارد و چگونه باید از آن ها برای ارزیابی بیزینس کوچ ها استفاده کرد؟ پاسخ این سوالات را در پنج نکته در ادامه همین مطلب در سایت ایران بیزینس کوچینگ ارائه کرده ایم.

مشاهده کنید : تحلیل کسب و کار

فهرست مطالب

  1. بیزینس کوچ کیست؟
  2. پنج شاخص برای استخدام بیزینس کوچ
  3. جمع‌ بندی

بیزینس کوچ چیست؟

پیش تر در مورد بیزینس کوچ در سایت ایران بزینس کوچینگ صحبت کرده ایم. به طور مختصر می توان گفت بیزینس کوچ به عنوان یک مربی در کنار اعضا تیم کسب و کار شما قرار می گیرد و به آن ها کمک می کند که نه تنها از نظر فردی بلکه از نظر تیمی خود را ارتقا دهند و بتوانند برای کسب و کار مفیدتر باشند.

بیزینس کوچ در کنار افراد کسب و کار قرار می گیرد و نکات مثبت و منفی تک تک آن ها را ارزیابی می کند. این فرد به طور معمول برنامه مشخص برای هر فرد در نظر می گیرد تا هر فرد بتواند خود را تقویت کند و در نهایت با کمک تقویت فردی به تیم کمک می کند که تیم نیز نسبت به قبل پیشرفت کند.

اما نکته حائز اهمیت اینجاست که هر فردی نمی تواند بیزینس کوچ خوبی باشد و هر بیزینس کوچ خوبی نمی تواند گزینه مناسبی برای کسب و کار شما باشد. بنابراین اگر قصد استخدام بیزینس کوچ برای کسب و کار خود دارید بد نیست با شاخص های مهم استخدام بیزینس کوچ آشنا شوید. در ادامه پنج شاخص اصلی استخدام یک بیزینس کوچ مناسب را ارائه کرده ایم که می توانید آن را در ادامه مطالعه کنید.

مشاهده کنید : سیستم سازی کسب و کار

ده شاخص برای استخدام بیزینس کوچ

به عنوان یک کارآفرین، ممکن است دوست داشته باشید کار خود را به تنهایی انجام دهید. اما رفتن به تنهایی همیشه بهترین ایده نیست. زمانی فرا می رسد که به نظر متخصص نیاز دارید تا مطمئن شوید که شما و کسب و کارتان به موفقیت کامل آن دست پیدا می کند یا نه؟ و اینجاست که استخدام یک کوچ یا یک مربی کسب و کار به یک حرکت هوشمندانه تبدیل می شود. مزایای استخدام بیزینس کوچ بر کسی پوشیده نیست، در ادامه برخی از شاخص های مهم استخدام مربی کسب و کار را بررسی می کنیم.

اهل گیر دادن باشد

شاید این عبارت در نگاه اول خنده دار به نظر برسد اما مهم است که مربی کسب و کاری که استخدام می کنید اهل گیر دادن به همه چیز باشد. به طور معمول وقتی ما کسب و کاری راه اندازی می کنیم از نظر خودمان همه چیز درست است و احساس می کنیم که بهترین مسیر ممکن را انتخاب کرده ایم. اگر کوچ بیزینس به فرایندها، افراد، ساختار، فرهنگ، محصول و نحوه ارتباط با مشتری شما گیر دهد و آن ها را با دید بیرونی و تحلیل گرایانه بررسی کند می تواند به پیشرفت کسب و کار شما کمک شایانی داشته باشد.

مشاهده کنید : استراتژی کسب و کار

شما را به چالش بکشد

امتحان چیزهای جدید به طور معمول موضوع سختی است. کسی که به عنوان مربی کسب و کار خود استخدام می کنید باید این قابلیت را داشته باشد که شما را به چالش بکشد و از شما بخواهد که موارد جدید را امتحان کنید. او باید ترس شما از این داستان را کاهش دهد و به شما کمک کند (گاهی اوقات شما را مجبور کند) که مسائل را با راه حل های جدید امتحان کنید و ببینید که راهکارهای جدید چه نتایجی را برای شما به ارمغان می آورد. استفاده از راه های امتحان شده و قدیمی همیشه بهترین گزینه نیست بد نیست خودتان و کسب و کارتان را با کمک بیزینس کوچ به چالش بکشید.

به افزایش خلاقیت و درآمد شما کمک کند

خلاقیت و درآمد بیشتر زمانی شکل می گیرد که شما ترس از لاف زدن (البته منطقی) را کنار بگذارید. در بسیاری از موارد آن چیزی که تولید شده یا خدمتی که ارائه می شود بیشتر از واقعیتی که هست توسط کارآفرین بیان نمی شود. در واقع کارآفرین توانایی بزرگ تر جلوه دادن خدمت یا محصول خود را ندارد. بیزینس کوچ به مدیران کسب و کار کمک می کند تا از مسیر قبلی خود خارج شوند. در بسیاری موارد مربی کسب و کار به شما کمک می کند که با تغییری هر چند مختصر و با بیان واقعیت هایی که سال ها پنهان کرده اید، فرصتی برای افزایش قیمت محصولات و خدمات خود پیدا کنید. این فرصت به شما کمک می کند که درآمد بیشتری بدست آورید. وقتی دغدغه های شما کم شود احتمال بروز ایده های خلاقانه بیشتر از پیش خواهد بود. بنابراین یک بیزینس کوچ به شما این امکان را می دهد تا در محیطی امن و بدون دغدغه فکر کنید، تصمیم بگیرید و از خلاقیت خود که به احتمال زیاد مدت‌هاست به دلیل گرفتاری و دغدغه‌های بسیار نتوانسته‌ اید از آن استفاده کنید بهره ببرید.

مشاهده کنید : رهبری کسب و کار

سیستم حمایتی و تشویقی داشته باشد

اگر چه در مقام کارآفرین یا مدیر کسب و کار شاید حمایت و تشویق در نگاه اول کاربردی برای شما نداشته باشد اما واقعیت این است که وقتی کاری توسط فرد بیرونی تایید، حمایت و تشویق می شود انگیزه انسان برای انجام بهتر آن یا انجام کارهای بهتر بیشتر خواهد شد. این مسئله در استخدام بیزینس کوچ بسیار حائز اهمیت است. او باید بتواند در جای درست ایده های شما و هم تیمی هایتان را تایید کند. در زمان درست شما را برای انجام کار درستی که انجام داده اید تشویق کند. همین تایید، حمایت و تشویق موجب خواهد شد که شما انگیزه بیشتری برای بهبود عملکرد فردی و تیمی خودتان داشته باشید. تشخیص اینکه چه زمانی زمان تشویق است و چه زمانی زمان تایید، کار سختی است، اما مربیان کسب و کار کارکشته و متخصص می توانند به راحتی این زمان ها را تشخیص دهند و شما را در پیشرفت کسب و کارتان کمک کنند.

در کشف نقاط قوت و ضعف به شما کمک کند

مسئله مهم بعدی شناسایی دقیق نقاط قوت و ضعف است. بسیاری از مربیان کسب و کار حرفه ای پیش تر در حوزه های متنوعی فعالیت کرده اند. آن ها مسیرهایی که شما امروز طی می کنید را چندین و چند بار طی کرده اند. این تجربه و دانش آموخته شده از تجربه به آن ها کمک می کند که بتوانند به راحتی نقاط قوت و ضعف شما را بررسی کنند. دقت کنید که برای استخدام بیزینس کوچ، نزدیک بودن تجارب او به کسب و کار شما می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. این مسئله به شما کمک می کند که بتوانید به راحتی کسب و کار خود را بررسی کنید و نکته جالب اینجاست که این کار نه توسط شما و هم تیمی هایتان، بلکه توسط یک شخص بیرونی و با تجربه انجام می شود و این نوع ارزیابی برای کسب و کار شما بسیار با ارزش خواهد بود.

به شما اعتماد به نفس دهد

همه ما از زندگی کردن و کار کردن در منطقه امن لذت بیشتری می بریم. البته اینکه گفتیم همه شاید درست نباشد و ممکن است برخی از کارآفرینان و مدیران کسب و کار خودشان دوست داشته باشند و توانایی این را داشته باشند که از منطقه امن خود خارج شوند. ولی اگر از این دسته از مدیران نیستید حتما در انتخاب مربی کسب و کار خود دقت کنید. شما باید فردی را استخدام کنید که بتواند شما را از منطقه امن خارج کند و به شما اعتماد به نفس حضور در موقعیت های جدید را بدهد. اگر این کار را انجام دهید می توانید به موفقیت های بیشتری برسید.

در انتخاب اهداف جسورانه و واقع بینانه به شما کمک کند

عدم انتخاب اهداف جسورانه همان قدر می تواند به کسب و کار ضربه بزند که عدم انتخاب اهداف واقع بینانه می تواند آسیب برساند. شما باید بتوانید اهدافی را انتخاب کنید که نه تنها جسورانه هستند بلکه خارج از واقعیت هم نباشند. برای انتخاب چنین اهدافی به احتمال زیاد نیاز به یک فرد متخصص دارید. بنابراین زمانی که قصد انتخاب مربی کسب و کار را دارید باید دقت کنید که او بتواند اهداف جسورانه را پیشنهاد دهد و در عین حال بتواند واقعیت ها شما، تیم تان و کسب و کارتان را نیز بیان کند. اگر چنین فردی در کنار شما باشد شما نه بلند پروازی اشتباه انجام می دهید نه در سر جای خود باقی می مانید. شما با حضور چنین فردی می توانید در مسیرهای جدید قدم بردارید و در عین حال از واقعیت هم دور نشده اید.

مشاهده کنید :  اپلیکیشن بیزینس کوچینگ

به اولویت بندی نیازهای شما کمک کند

یکی دیگر از مسائلی که باید مربی کسب و کار در انجام آن به شما کمک کند اولویت بندی است. اگرچه عنوان اولویت بندی مسئله پیچیده ای به نظر نمی رسد اما واقعیت این است که اولویت بندی نیازهای کسب و کار به هیچ وجه کار ساده ای نیست. استخدام یک شخص با تجربه به شما کمک می کند که بتوانید نیازهای کسب و کار خود را به درستی تشخیص دهید و در عین حال پارامترهای متنوعی را برای اولویت بندی این نیازها در نظر بگیرید.

از شما بخواهد که پاسخگو باشید

در بسیاری از موارد شکست کسب و کارها به دلیل عدم پاسخگویی به فرد بیرونی است. وقتی شما خودتان همه کاره باشید و نیازی نباشد که به کسی پاسخگو باشید ممکن است در عین ناباوری در توهم موفقیت خود غرق شوید. بسیاری از کسب و کارها در انتخاب مربی کسب و کار دقت می کنند تا فردی که استخدام می شود به آن ها کمک کند که آن ها پاسخگو باشند. بیزینس کوچ باید در بازه های زمانی مختلف از شما گزارش بخواهد و از شما بخواهد که پاسخگوی مسیری که انتخاب کرده اید باشید. بنابراین دقت کنید که فردی را استخدام کنید که بتواند این مسئله را از شما بخواهد.

به شما کمک کند که ایده های خود را مهار کنید

یکی دیگر از شاخص های مهم برای انتخاب بیزینس کوچ خوب این است که او بتواند ایده های شما را مهار کند. ممکن است شما انسان ایده پردازی باشید و دوست داشته باشید ایده های متنوعی را امتحان کنید. در این صورت به احتمال زیاد شما نمی توانید روی یک مسیر مشخص متمرکز شوید. مربی کسب و کار شما باید ایده های شما را از شما گرفته، دسته بندی و بررسی کند، و بهترین آن را به شما برگرداند. به این روش هم شعله ایده پردازی شما خاموش نمی شود و هم شما می توانید ایده های خود را به کمک بیزینس کوچ مدیریت و مهار کنید.

جمع‌ بندی:

در انتها باید گفت که انتخاب بیزینس کوچ کار ساده ای نیست. چرا که این موضوع یک مسئله بسیار تخصصی است و اگر در انتخاب مربی کسب و کارتان اشتباه کنید ممکن است مسیر حرکت کسب و کارتان به سمت بی راهه سوق پیدا کند. بنابراین بهتر است از کارشناسان خبره در این حوزه کمک بگیرید. برای انتخاب بیزینس کوچ مناسب می توانید روی تخصص و مشاوره کارشناسان سایت ایران بیزینس کوچینگ حساب کنید. ما در کنار شما هستیم تا با مشاوره تخصصی در انتخاب مربی کسب و کار مناسب شما به شما کمک کنیم.

منبع

مقالات مرتبط

نظر خود را بنویسید:
ثبت نظر
ممنون از ثبت نظر شما، دیدگاه شما در انتظار بررسی می باشد.
نظرات کاربران:
تا کنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.