مرکز بیزینس کوچینگ ایران | IBC

بیزینس کوچینگ در ایران | یک فرصت طلایی برای کسب و کارها و افراد!

بیزینس کوچینگ در ایران

3.8 / 5. 61

بیزینس کوچینگ در ایران فرصتی طلاییست! اما چرا؟ هیچ کسب و کاری را پیدا نمی‌کنید که دلش سوددهی و موفقیت بیشتر نخواهد؛ همۀ کسب و کارها، چه کوچک و چه بزرگ به دنبال پیشرفت هرچه بیشتر هستند. اما چگونه می‌توانیم کسب و کارمان را توسعه دهیم؟ پاسخ ساده است؛ با دانش! به چه افرادی می‌‌توان در این باره اعتماد کرد؟

راستش را بخواهید، با یک سرچ ساده در گوگل می‌توان چندین و چند سایت را پیدا کرد که با عناوین مختلفی به شما وعدۀ توسعۀ کسب و کار می‌دهند؛ در این مواقع انگار کسی زیر لب می‌گوید که کاش کسی بود راهم را نشانم می‌داد! اینجاست که بیزینس کوچینگ مطرح می‌شود.

دانشی که به کسب و کارها کمک می‌کند تا بهتر از قبل خودشان شوند و سوددهی و فروش آن‌ها افزایش یابد. بیزینس کوچینگ هم ابزاری است که به‌عنوان راه حل این مشکل به‌وجود آمده است.

با کمک یک بیزینس کوچ، یاد می‌گیرید که چه چشم‌اندازی را برای کسب و کارتان دنبال کنید و آن را چگونه با اهداف شخصی خود منطبق کنید.

در این مطلب از ایران بیزینس کوچینگ، به سوال کوچینگ کسب و کار در ایران چگونه به کسب و کارها کمک می کند؟ پاسخ می‌دهیم و در مورد بهترین بیزینس کوچ ایران صحبت می‌کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیزینس کوچینگ چیست؟ چرا در ایران یک فرصت طلایی است؟

بیزینس کوچینگ در ایران فرصتی طلایی برای کسب و کار ها!

بیزینس کوچینگ همان کلید موفقیت کسب و کار است. معنی کوچ (مربی) با معنی منتور (Mentor- مشاور) متفاوت است. کوچ به افراد و صاحبان کسب و کار چیزی یاد نمی‌دهد، مستقیماً برروی کسب و کار شما کار می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چه اهدافی را برای توسعه کسب و کار خود باید دنبال کنید. برای اطلاع بیشتر از تفاوت کوچ با مشاور به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

انواع بیزینس کوچینگ کدامند؟

بیزینس کوچینگ شامل انواع مختلف کوچینگ های سازمانی و کسب و کارها است. این کار با کمک متخصصین و کوچ‌های دارای مدرک کوچینگ انجام می‌شود که عناوین مختلفی دارند؛ کوچ شرکتی، کوچ مدیران ارشد، کوچ اجرایی، کوچ رهبری و کوچ توسعه سازمانی و غیره.

شما بعد از آموزش بیزینس کوچینگ یاد می‌گیرید که چگونه با انواع و اقسام افراد برخورد داشته باشید؛ مثلاً یکی از بزرگترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کار این است که چطور یک مشتری ناراضی و عصبی را آرام کنند؟! بارها چنین مساله‌ای پیش آمده و حرفه‌ای‌ها در برخورد با چنین وضعیتی، آن فرد را به یک مشتری راضی و وفادار تبدیل کرده‌اند!

مهارت بیزینس کوچیکی دیگر از مسائلی که بیزینس کوچینگ در آن به شما کمک می‌کند، نحوۀ مدیریت و حفظ کارمندان در کسب و کار شماست. شاید کارمندان ناراضی‌ای داشته باشید که اصلاً عدم رضایتشان را تابحال متوجه نشده‌اید، بیزینس کوچینگ به شما کمک می‌کند تا با کارمندان خود ارتباط بهتر و عمیق‌تری برقرار و آن‌ها را در کسب و کار خود برای مدت‌ها حفظ کنید.

خوشبختانه بیزینس کوچینگ در ایران روز‌به‌روز شناخته‌تر می‌شود؛ چه شما صاحب کسب و کاری باشید و چه ایدۀ راه‌اندازی کسب و کار را در سر خود پرورش دهید، بیزینس کوچینگ برای شما حتمی و ضروری است.

کوچینگ فارسی زبانان در ایران به لطف حضور و رشد همه‌روزۀ آکادمی کوچینگ فارسی بیشتر از پیش شده است. شرکت های کوچینگ در ایران تمام خدمات کوچینگ مورد نیاز شما را ارائه می‌دهند. به لطف درآمد بیزینس کوچینگ هم تعداد این شرکت‌ها و کوچ‌های فارسی زبان هرروز بیشتر از دیروز می‌شود. مثلاً یکی از همین آکادمی‌های فارسی زبان کوچینگ، ایران بیزینس یا Iran Business Coaching است.

موضوع مهمی که شما باید به آن دقت کنید، این است که کدام یک از این مراکز، بهترین مرکز بیزینس کوچینگ ایران است؟ کدام یکی از این مراکز، بهترین آکادمی بیزینس کوچینگ مدیران ایران است؟ قضاوت این مهم با شماست.

چگونه بهترین مرکز آموزش کوچینگ کشور را پیدا کنیم؟

بهترین آکادمی و مرکز کوچینگ در ایران آن مرکزی است که مدرسین آن آموزش دیدۀ فدراسیون بین المللی کوچینگ باشد؛ خوشبختانه این مورد در ایران بیزینس کوچینگ جوادی به وفور دیده می‌شود.

دورۀ حرفه‌ای بیزینس کوچینگ جوادی شامل سرفصل‌های مهم آکادمی بین المللی کوچینگ و فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF  است.

بیزینس کوچ ایران، یعنی مسیح جوادی، خود دانش‌آموختۀ فدراسیون کوچینگ بین المللی است و مدرک کوچینگ خود را از فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF) دریافت کرده است؛ مسیح جوادی عضو انجمن کوچینگ ایران است و هرچه که در توان داشته را در دوره‌های خود گنجانده تا دانش‌پذیران محترم، به موفقیت‌های بیشتری برسند.

مهم‌ترین سرفصل‌هایی که هر بیزینس کوچ باید به آن مسلط باشد، مشخص است؛ حالا فرقی نمی‌کند که به دنبال مدرک بین المللی باشید یا مدرک MPT اتریش، در هر صورت باید سرفصل‌های زیر را بگذرانید؛

سرفصل‌های مهم آموزش بیزینس کوچینگ چیست؟

شما باید نحوۀ ارائۀ بیزینس مدل را حتماً یاد بگیرید. مثلاً در دورۀ جامع بیزینس کوچینگ Iran business coach، این آموزش با مثال به شما ارائه می‌شود. در بیزینس مدل شما در مورد بخش‌بندی مشتری‌ها، کانال‌های ارتباطی تعامل با مشتری، مدل درآمدزایی و غیره آموزش داده می‌شوید.

علاوه بر این در بخش مهارت‌های کوچینگ علاوه‌بر مسائل تئوری‌ای که آموزش می‌بینید، از تجربه‌های یک ایران کوچ موفق هم بهره‌مند می‌شوید.

شما باید در آموزش بیزینس کوچینگ خود، حتماً استراتژی‌های بازاریابی آفلاین و آنلاین را یاد بگیرید. همچنین تجربه مشتری مهارتی است که نمی‌توانید از آن به‌راحتی بگذرید و حتماً برای مهارت آموزی شما مفید است.

تحلیل کسب و کار، استراتژی کسب و کار، سیستم‌سازی کسب و کار و مدیریت انسانی بر پایۀ علم BPM از دیگر سرفصل‌های مهم و ضروری هر دورۀ بیزینس کوچینگی باید باشند.

علاوه بر همۀ این‌ها شما باید نحوۀ پیش بردن کارها با نظم هرچه بیشتر را یاد بگیرید و خیلی از اصول فروش و روانشناسی که می‌تواند در کسب و کار به کارتان بیاید را فرابگیرید.

درآمد بیزینس کوچینگ در ایران چقدر است؟

درامد بیزینس کوچ در آمریکا

امروزه صاحبان کسب و کار با رشد فناوری، تمایل بیشتری به دیده شدن و پیشرفت در سرتاسر کشور و حتی جهان دارند. خوشبختانه یا متاسفانه این کار هم زحمت زیادی دارد و هم بدون دانش کافی از آن، عملاً فایده‌ای ندارد. در نتیجه، اغلب کسب و کارها به سمت کوچ بیزینس‌ها می‌آیند و از آن‌ها می‌خواهند که در این راه کمک‌شان کنند.

خوشبختانه این نیاز هم روزبه‌روز بیشتر دیده می‌شود و کسب و کارهای زیادی در راستای رسیدن به پیشرفت و توسعه کسب و کارشان به بیزینس کوچ نیاز دارند و از آن‌ها در مسیر رسیدن به موفقیت استفاده می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید به یک بیزینس کوچ در ایران تبدیل شوید، ثانیه‌ای درنگ نکنید! چون قطعاً درآمد خوبی خواهید داشت.

درآمد بیزینس کوچ در ایران دقیقاً مشخص نیست و بسته به محبوب بودن فرد و تخصصی که دارد، می‌تواند متفاوت باشد؛ اما درآمد یک بیزینس کوچ در امریکا، حدود 235 دلار به ازای هر ساعت است!

حالا خودتان یک حساب و کتاب ساده کنید و با وجود این همه کسب کار سنتی و آنلاین، محاسبه کنید که چقدر می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید.

هزینه بیزینس کوچینگ در ایران چقدر است؟

چه کسب و کارهای کوچک خانگی و چه کسب و کارهای بزرگ، نیاز دارند تا در مسیر بهتر شدن و توسعۀ خود، مشاوره بگیرند. بنابراین بسته به مقیاس کسب و کار، هزینه‌ای که برای بیزینس کوچینگ در نظر گرفته می‌شود هم متفاوت است.

معمولاً کسب و کارهای بزرگ و میلیاردی از یک بیزینس کوچ انرژی و زمان بیشتری می‌گیرند تا کسب و کارهای کوچک! در نتیجه هزینه‌ای که برای بیزینس کوچینگ از یک کسب و کار کوچک در نظر گرفته می‌شود، بسیار متفاوت و کمتر از هزینۀ بیزینس کوچینگ کسب و کارهای بزرگ است.

جمع‌بندی؛ بیزینس کوچینگ در ایران

چه کسب و کار سنتی و چه کسب و کار اینترنتی نیاز به یک مربی کسب و کار یا بیزینس کوچ دارد؛ شما می‌توانید همین حالا دورۀ جامع بیزینس کوچینگ بهترین بیزینس کوچ ایران را برای خودتان تهیه کنید و درآمدتان را چندبرابر کنید. اگر این مطلب برایتان مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

نظر خود را بنویسید:
ثبت نظر
ممنون از ثبت نظر شما، دیدگاه شما در انتظار بررسی می باشد.
نظرات کاربران:
محسن رجب
1400/05/15
خیلی دوست دارم که هرچه زودتر شرایط بازار یابیه کارم را رونق بدم و به اون چیزی را که دوست دارم برسم
آرزو شفی خدایی
1400/05/25
سلام..برای دوره ی جامع مدرکی داده میشه؟ اگه میشه اسم مدرک چی هست؟
محسن رجب
1400/05/30
من انشاالله که امیدوارم بتونم کارم را از طریق کوچ به بهترین شکل ممکن ارتقاءبدم
وصال جهانگیر پیشه
1400/06/01
فقط تمرکزم رو این هست که ی بیزینس کوچینگ حرفه ای و موفق و سربلند ثروتمند و باشم. ولی نمیدونم چه جوری و ازکجا شروع کنم،نفوذ کلام بالایی داشته باشم و اقدام و عمل کنم.پرزنت کوچینگ برای دانشپذیر چه جوری باید باشه؟ که بهش اعتمادو اطمینان کنند و باهاش همکاری داشته باشن. ممنون از همراهی شما
علی احمدی
1400/07/16
همیشه اگر می‌خواهید درزندگی موفق بشوید اولین قدم این است که درمورد آن شخص تحقیق کرده وببینید به کا رسیده واون چیزهای که تو میخواهی رو دارد یانه بعد به حرف هایش گوش بده تمام انسان های ثروت مند دنیا هیچ مدرک تحصیلی نداشتن ولی ثروت مندان روی زمین بوده اند مثلا آقای هنری فورد آقای ادیسون اندروکارنگی ناپلئون هیل فایرستون آقای راکفلر ادمهای باسوادی نبودد ولی ثروت مندترین ادمهای دنیا بودند با چشم وگوش باز به ایم مساله نگاه کنید لطفا
آقا اسماعیل آزادمنجیری
1400/07/26
عالی بود .مطالب مهمی بود.درود ب شما.
ماهان
1400/08/23
همتون کلاهبردارین و دارین واسه جیب خودتون میگید
داوود داوران
1400/08/28
من آموزش ها رو کامل دیدم واقعا عالی بود و در زمینه فروش سیستم های تهویه و فروش آنلاین بازدن وبسایت https://airconditionerparts.ir تونستم درآمد های خوبی رو تجربه کنم
اشرف عبداللهی مهر
1400/10/12
مفید بود
آقا اسماعیل آزادمنجیری
1400/11/08
ممنون از بیزینس گوچینگ که واقعاً ی شانس موفقیت و راههای اونو ب ما آموزش میده.سپاس
علیرضا‌جوادی علیرضاجوادی
1400/11/09
باسلام‌وعرض‌ادب‌واحترام‌به‌تیم‌آقای‌مسیح‌جوادی بدون‌هیچ‌گونه‌مهارتی‌درهیچ‌زمینه‌ای‌وحوزه‌ای این‌دوره‌چه‌کمکی‌به‌ماخواهدکرد واگرهزینه‌شرکت‌دردوره‌رانداشته‌باشیم‌وتوان‌پرداخت‌هزینه دوره‌درحال‌حاضرمیسرنمی‌باشد چه‌کمکی‌یاپیشنهادی‌دراین‌رابطه‌ودراین‌موردخواهید‌داشت حدودیکسال‌وبیشتراست‌که‌بامجموعه‌بیزینس‌کوچینگ آقای‌مسیح‌جوادی‌آشنا‌بوده‌ اما‌به‌دلیل‌عدم‌توان‌پرداخت‌هزینه‌دوره‌ایشان‌و نداشتن‌هیچ‌نوع‌درآمدوشغلی‌‌ازاین‌بابت‌بسیار حسرت‌وناراحت‌وناامیدانه‌فقط‌نظاره‌گر دوره‌ایشان‌خواهیم‌بود وافرادی‌که‌ازاین‌دوره‌استفاده‌خواهتدکرد‌وقطعا به‌موفقیت‌هایی‌خواهندرسید‌وآرزوی‌موفقیت برای‌مجموعه‌وتمامی‌افراد‌شرکت‌کننده‌دراین دوره‌ارزشمند‌وکاربردی‌وتاثیرگذارراداریم
علیرضا‌جوادی علیرضاجوادی
1400/11/09
وسوال‌مهمی‌که‌داریم‌درمورد‌نداشتن‌هیچ.گونه مهارت‌وشغل وعدم‌تشخیص‌واطلاع‌از‌اینکه چه‌استعدادی‌شته‌ودرچه‌زمینه‌وحوزه‌کاری‌مستعد وموفق‌خواهیم‌بود تعیین‌وتشخیص‌استعدادفردی‌ورغبت‌شغلی کشف‌استعداد‌درونی‌واصلی‌راچگونه‌وازچه‌راهی یا‌مواردی‌می‌توان‌تشخیص‌داد ممنون‌اگردرراین‌مورد‌توضیح‌دهید سپاس‌وتشکر
آقا اسماعیل آزادمنجیری
1400/11/10
عالی درود.ممنون آقای جوادی.
ماه منیر حجازی
1400/11/10
عالی مایل به همکاری هستم
معین فرجی | دوره جامع
1400/11/15
عالی
آقا اسماعیل آزادمنجیری
1400/11/25
درود.مممنون
محمد علی
1400/12/07
من آموزش ها رو کامل دیدم واقعا ممنونم من در زمینه فروش رژیم لاغری گروهی فعالیت میکردم و وبسایتم https://bornafit.ir رو با کمک شما رشد و توسعه دادم و تونستم درآمد های خوبی رو تجربه کنم
موسوی
1401/01/09
ماشالله چه تعاملی با کاربران سایتتون دارین!!
یک دانش پذیر
1401/02/24
تعامل خیلی بالاست
محمدرضا اشراقی
1401/03/01
درود بر شما بهتره حتما تعدادی از مشتریان منتخب رو هم در سایت لیست کنید. همچنین نصب اپلیکیشن مرکز بیزینس کوچینگ در پایین page قرار گرفته اما هیچ لینکی متصل نشده. مستدام باشید.
جواد خسروی خرم
1401/04/25
سلام به نظرم همونطوریکه از ابتدای راه رفتن انسان نیاز به کمک و در حین رشد نیاز به مراقبت و آموزش و در تکامل رشد نیاز به ارتباط و تلاش داریم در راه کسب درآمد هم نیاز به مربی و معلم و کوچینگ داریم تا از تجربه و فن آوری در این رشته برای بهتر و برتر شدن استفاده کنیم ما صرفا با راه اندازی یک شغل یا شرکت یا سازمان به سود آوری نمیرسیم باید به این دانش برسیم که چطور به سود دهی و نگه داشتن مجموعه بکنیم
یک دانش پذیر
1402/07/21
سلام عالی بود جناب مسیح عزیز خدا هر چی میخوای رو بهت بده مرد بزرگ و بزرگ مرد
مریم میرزایی
1402/11/28
بسیار عالی .مایل به همکاری هستم .با تشکر از شما موفقان روزگار 🌺
مریم میرزایی
1402/11/29
سلام انشالله بتونم جذب این مجموعه بشم‌