مرکز بیزینس کوچینگ ایران | IBC

پادکست های کسب و کار (معرفی بهترین پادکست های کسب و کار در ایران و خارج)

2.4 / 5. 5

امروزه پادکست ها به عنوان محتوای صوتی بسیار بین مردم محبوبیت زیادی دارد. در حقیقت شما می توانید در هر موقعیت زمانی و مکانی پادکست ها را با توجه به علایق خود گوش کنید و لذت ببرید. در این میان انواع پادکست ها به قدری افزایش یافته است که شما می توانید سبک خاص خود را انتخاب نمایید. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید؛ اما وقت زیادی برای تحقیق ندارید، پیشنهاد ما این است که از پادکست های کسب و کار در این زمینه کمک بگیرید.تا انتهای این مقاله همراه مرکز بیزینس کوچینگ ایران باشید

تحلیل کسب و کار

 

 

 

 

 

 

پادکست های کسب و کار (معرفی بهترین پادکست های کسب و کار در ایران و خارج)

معرفی بهترین پادکست های کسب و کار در ایران و خارج

به دلیل کارایی بالا پادکست ها، افراد زیادی از آنها حین رانندگی، آشپزی، انجام های مختلف، خرید،  غیره استفاده می کنند. گوش دادن به پادکست های کسب و کار به شما در بهبود کسب و کارتان کمک بسیاری می کند. به خصوص اگر کسب و کار یا بیزینس خود را تازه راه اندازی کرده باشید، این نوع پادکست ها بسیار به شما کمک می کند. در این پادکست ها تجربیات افراد موفقی است که مثل شما از صفر شروع به کار کرده اند. این تجربیات بیشتر به شما کمک می کند تا اشتباهاتی این افراد در این راه گذرانده اند را شما انجام ندهید.

سیستم سازی کسب و کار

1. معرفی پادکست های کسب و کار خارجی برای مدیریت

در این جا به معرفی معروف ترین و پرمخاطب ترین پادکست های مدیریت خواهیم پرداخت. این پادکست ها شامل موارد زیر می باشد:

·         پادکست The $100 MBA: این پادکست بین افراد زیادی بسیار پر طرفدار می باشد. به طوری که روزانه بیش از 50000 شنونده از این پادکست کسب و کار مدیریتی استفاده می نمایند. این پادکست تمام موضوعات مختلف مدیریتی را پوشش می دهد. هر قست از این پادکست 15 الی 20 دقیقه می باشد. به همین خاطر هنگام گوش دادن حوصله شما را سر نمی برد. هدف اصلی این نوع کسب و کار ساخت و پیشرفت بیزینس شما می باشد و نکات مهمی را در اختیارتان قرار می دهد.

پادکست The $100 MBA

·         پادکست How I Built This: این پادکست به کمپانی و شرکت های که در این حوضه کسب و کار موفق شده اند را مورد برسی قرار داده است و به شما کمک می کند تا بتوانید بیزینس خود را راه اندازی کنید. پادکست How I Built This دارای 350 قسمت می باشد که روزانه 560000 مخاطب از این پادکست استفاده می کنند.

پادکست How I Built This

2.     معرفی پادکست های ایرانی برای مدیریت

همان طور که مستحضر هستید، در هر کشوری شیوه بیزینس و کسب و کار بسیار متفاوت می باشد. به همین خاطر پادکست های ایرانی و خارجی تفاوت های متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند. پیشنهاد ما بر این است که از هر دو نوع پادکست برای پیشرفت کسب و کارتان استفاده نمایید. پادکست های کسب و کار ایرانی شامل موارد زیر می باشد:

·         پادکست 10 صبح: این پادکست با بیش از 34000 دنبال کننده، درباره موضوعاتی اعم از: راه اندازی کسب و کار، جذب سرمایه، راه اندازی استارتاپ، رشد و پیشرفت بیزینس و غیره صحبت می کند. به علاوه در این پادکست کسب و کار ایرانی از بیزینس های بزرگی همچون: دی جی کالا، اسنپ، علی بابا، تپ سی و غیره مصاحبه شده است. هر قسمت از این پادکست حدوداً 1 ساعت 30 دقیقه می باشد.

·         پادکست Furbo: این نوع پادکست به طور کلی به تمام راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی می پردازد و به شما آموزش می دهد تا بتوانید طبق اصول و چهارچوب هایی پیشرفت و فروش زیادی داشته باشید. مدت زمان هر قسمت از این پادکست 15 الی 20 دقیقه می باشد.

استراتژی کسب و کار

پادکست Furbo

·         پادکست کار کسب: این پادکست به دلیل محتواهای خوبی که دارد، توانسته کسب و کارهای زیادی را به خود جذب کند. در این نوع پادکسب، تجربه های کسب و کارهای دیگر گنجانده شده است و به برخی از موضوعات زیر اعم از: طریقه فروش بالا، مدیریت ریسک، برندسازی و غیره بپردازد.

پادکست کار کسب

·         قاف پادکست: این پادکست کسب و کار قاف، نکات مهمی را در اختیار شما می گذارد که هر  فردی برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز است، بداند.  شما در این پادکست آموزش می بینید که چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنید، محصولات را به فروش برساند، تیم سازی چگونه انجام دهید و غیره.

قاف پادکست

3.     معرفی پادکست های خارجی برای موفقیت

شما می توانید از پادکست های کسب و کار برای موفقیت و رشد بیزینس خود کمک بگیرید. ما در این بخش به مهم ترین این نوع پادکست ها پرداخته ایم.

·         پادکست Mind your Business: این پادکست به شما در زمان هایی که حس نا امیدی دارید، کمک می کند تا با برنامه به همان موفقیتی که انتظارش را می کشید، برسید. به علاوه این پادکست توانسته است، میلیون ها نفر را با تغیر ذهنیت، طرز فکر و استراتژی به سمت رشد و موفقیت هدایت کند. شما با شنیدن مصاحبه و داستان های انگیزشی می توانید کسب و کار خود را راه اندازی و به مراتب بالاتر برسانید.

پادکست Mind your Business

·         پادکست Smart Passive Income: در این قسمت پادکست درباره انواع استراتژی ها و تکنیک هایی که شما را به موفقیت و رشد در کسب و کارتان می رساند. پس می تواند این پادکست به بیزینس شما کمک زیادی کند.

پادکست Smart Passive Income

4. معرفی پادکست های کسب و کار ایرانی برای موفقیت

تجربه و تکنیک های هر فرد برای رسیدن به موفقیت و راه اندازی کسب و کار بسیار متفاوت است. در این بخش می خواهیم به تجربه های ایرانی ها در انواع پادکست ها بپردازیم.

  • پادکست طبقه 16: این پادکست از مصاحبه های افراد موفق تشکیل شده است. افرادی که توانسته اند بیزینس یا استارت آپ خود را راه اندازی کنند و به رشد و موفقیت برسند.
  • پادکست سبکتو: این پادکست هدف اصلی را روی جنبه های فردی و رسیدن به موفقیت در کسب و کار می رساند. در این پادکست می توانید از تجربه های فردی هر شخص موفق کمک بگیرید. مدت زمان هر قسمت حدوداً 15 الی 20 دقیقه می باشد.

رهبری کسب و کار

پادکست سبکتو

  • پادکست دیالوگ: این پادکست به شما آموزش می دهد که چگونه به موفقیت دست پیدا کنید و در همه مراحل با انگیزه جلو بروید. در هر قسمت، هر فرد درباره یک حوضه صحبت می کند و می توانید یاد بگیرید که چه تصمیم های درستی در راه اندازی بیزینس خود بگیرید.

 اپلیکیشن بیزینس کوچینگ

جمع بندی

همان طور که مرکز بیزینس کوچینگ خدمت شما عزیزان گفته است، پادکست ها، محتواهای صوتی بسیار جذابی هستند که در هر زمان و مکان می توانید با گوش دادن به آنها، اطلاعات مفیدی را یاد بگیرید. گوش دادن به پادکست های کسب و کار به شما کمک می کند تا با کمک تجربه های افراد موفق بتوانید بیزینس و کسب و کار خود را راه اندازی کنید. شما می توانید از این پادکست های خارجی و ایرانی که در این مقاله جمع آوری کرده ایم، استفاده نمایید.در صورت تمایل میتوانید در دوره بیزینس کوچینگ برای بهبود وضعیت کسب و کار خود شرکت کنید

منبع

مقالات مرتبط

نظر خود را بنویسید:
ثبت نظر
ممنون از ثبت نظر شما، دیدگاه شما در انتظار بررسی می باشد.
نظرات کاربران:
تا کنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.